Як усе працює
Пропонуємо на прикладі роботи такого собі агронома Івана Петровича розглянути, як працює «Мобільний агроном».
Іван Петрович орендував програму 1С у «хмарному» сервісі та переніс список полів і посівів у цю програму, а з GPS-навігатора переніс їхні координати. З «плей маркету» на смартфон або планшет з «андроїдом» він безкоштовно завантажив програму «Мобільний агроном», яка також працює на базі 1С. З «хмарного» сервісу на смартфон або планшет були передані дані про поля, посіви, культури, дані планової врожайності, координати полів. Далі Іван Петрович прийшов на поле і навіть за відсутності інтернету відкриває програму та створює протокол агронома:
- автоматично фіксується дата та час створення документа, координати якої визначаються по GPS-навігації;
- програма автоматично визначає посів (поле плюс культура);
- по посіву програма автоматично визначає культуру (наприклад,
пшениця озима);
- по даті — фазу росту (наприклад, вихід у трубку);
- програма автоматично заповнює планову врожайність (наприклад, 6 т)
Й автоматично заповнює плановий показник (наприклад, кількість продуктивних стебел, мільйонів і гектар, та планову оцінку – 8
млн/га). Агроном вводить фактичну оцінку – 8 млн/га – і розраховує прогнозовану врожайність (наприклад, 6,375 т). Отже, програма практично все зробить самостійно: за посівом визначить урожайність, за датою — показник фази росту, його величину.
Іван Петрович тільки ввів фактичну кількість продуктивних стебел — 8 млн/га, і йому автоматично прорахувалася прогнозована врожайність на рівні 6,375 т.
До того ж зафіксувалася дата й час створення протоколу, координата GPS-навігації, здійснилася фотофіксація. Як тільки Іван Петрович увійшов у зону, де є мобільний інтернет, він відправив цей протокол у центральну базу, після чого протокол агронома заблокувався на можливу зміну показників.
Якщо є потреба, то в протоколі можна ще зафіксувати хворобута ступінь ураження полів, бур'яни, їх кількість іплощу,наявність шкідників (кількість і площу ураження). Крім того, агроном може поставити позначкув термінову роботу, обійти та зафіксувати координати периметра ділянки, яку потрібно обробити. Івану Петровичу потрібно лише 2–3 хв для створення цього документа, і це його звільнило від ведення паперової «Книги історії полів».
Якщо на полі виконувалися роботи та вносили матеріали, диспетчер GPS-навігації створить і відправить на смартфон документ, у якому буде зазначено: на якому полі обробляли, яку культуру, яким трактором, причіпним пристроєм, хто обробляв, скільки гектарів оброблено з допомогою GPS- навігації, які матеріали вносили. Таким чином, Іван Петрович відкоригує тільки фактичну кількість матеріалу, фіксує дату та час створення документа й відправляє дані на сервер. Ця операція також потребує1–2 хв.
Є можливість підписати ці документи електронним підписом і зареєструвати їх у єдиному незалежному зовнішньому реєстрі, що зробить їх юридичнозначущими, або такими, що визнають суди. Завдяки цьому відпадає потреба складати та підписувати паперові первинні документи, що суттєво пришвидшує збір й обробку інформації та здешевлює облік. У результаті відпаде потреба у веденні дорожніх листків, створенні актів унесення матеріалів, подачі оперативної інформації про виконані роботи, автоматично нараховуватиметься заробітна плата — вивільниться бухгалтер по зарплаті, автоматично буде списано пальне — вивільниться бухгалтер по пальному, автоматично буде списано матеріали — вивільниться бухгалтер по матеріалах, автоматично розрахується собівартість — вивільниться бухгалтер із собівартості, автоматично створиться аналіз і контроль норм — вивільниться економіст. Директор о 9-й годині натисне кнопку й побачить усю інформацію: аналіз і контроль за попередній день, а не через двамісяці, як він отримує це сьогодні.